2009 m. vasario 21 d., šeštadienis

Hip Hat arba tiesiog skrybėlės

Pavasarėjantis vėjas man visada primena nupūstas skrybėles. Jeigu kas mate, kai kurios geros skrybėlės turi virvutes su sagute. Tos virvutės būna paslėptos už juostos, kol neprireikia vėjuotą dieną tos virvutės prisisegti prie švarko atlapo. Manau ta sagutė galėjo būti segama į tą dekoratyvinę kilpą klasikinio vyriško švarko atlape. Bet tai juk smulkmenos… Skrybėlės apskritai, jei tinka, yra nuostabus daiktas. Senelis taip ir liko ištikimas skrybėlei visais laikais. Juk elegantiškam ir inteligentiškam vyrui nepridera vaikščiot “vienplaukiam”. Čia grynai jo žodžiais tariant! Labai gerai atsimenu, kaip jeigu eidavom kur nors kartu, jis nukeldavo skrybėlę besisveikindamas. Žavūs tie “smetoniški” skrybėlių dėvėjimo papročiai. Ir, jei neklystu, nukelti priderėdavo tik skrybėlę, kepurės – ne. Dar buvo galima tiesiog pridėti dešinę ranką prie brylio besisveikinant ir linktelėti.

Iš tiesų turputį ieškojau apie skrybėlių dėvėjimo papročius apskritai ir proporcijas. Daug visko galima perskaityti čia. Vieną mažą straipsniuką apie tai, kaip užsidėti skrybėlę truputį paverčiau. Labai “pamokantis”:
  • Skrybėlės negalima užsismaukti žemai ant kaktos ar tiesiog užsivožti ant pakaušio. Juk tai kaliausių stilius! Skrybėlę reikia dėvėti ant tiesiai arba ant šono. Kaip ją užsidėti?
  • Stovėdami priešais veidrodį galvą laikykite tiesiai. Kaire ranka paimkite skrybėlę už brylio priekio, o dešine, už nugarinės pusės.
  • Užsidėkite skrybėlę ant galvos abiem rankom. Dėkitės skrybėlę taip, kad neprispaustumėt kirpčiukų (priešingu atveju ir atrodysite kaip kaliausė – g.p.) Vidinis skrybėlės kraštas turi liestis prie kaktos.
  • Lengvais judesiais (patempdami pirmyn ir atgal) užsimaukite skrybėlę, kad ji būtų prigludus.
  • Pilnaveidžiams rekomenduojama skrybėlę pakreipti į kurį nors šoną link ausies (man tai visada gražu, kai skrybėlė tarsi ne specialiai pasmukus ant šono – g.p.).


Apie fotografiją: "Walker Roberts, 12, Henry Campbell, 14, and Morris Jackson, 13, show off their new "zoot suits" - tuxedos looted from a formalwear shop during the Harlem riot of August 1943."

2009 m. vasario 15 d., sekmadienis

Kas po to atsitiko Pjero...

Tęsinys. Istorijos pradžia čia.


hehehe... Pierrot niekada nepasikeis

1930

Didžiosios depresijos

Kai 1
929-ųjų spalį žlugo Wall Streetas ir apsivertė daugelio Amerikiečių gyvenimai, į mados pasaulį taip pat atėjo ryškios permainos. Neverta nė sakyti, kad anų laikų ekonominė situacija kur kas staigiau ir nuožmiau palietė žmonių kasdienybę, negu tai galėtų nutikti dabar, tačiau pop-laikraščiai ir žurnalai jau dabar pamėgo lyginti Didžiosios depresijos ir dabartinės ekonom-krizės poveikį žmogaus buičiai, aplinkai ir visam kam...

Pirmas vs antras kartas

Faktas, kad anais laikais moterys ieškojo moteriškumo išraiškos taip, kaip tik galėjo. Ir auksas pelenuose žibėjo, kaip sakant, visom prasmėm. Ryškiai raudonos lūpos, lengvos garbanos ir satino suknelės tada buvo drąsūs bandymai suteikti bent dalelę holivudinio spindesio savo kasdienybei, o dabar yra mada. Tikrai nesiginčysiu, kad raudonos lūpos irgi buvo mados reikalas, bet vis dėlto 30-ųjų gražuolės iš nuotraukų žvelgia 100 kartų paslaptingiau ir 1000 kartų labiau gundančiai...

Sugrįžtuvės

Vadinamasis “Retro” stilius tapo ypač madingas prieš porą metų ir, kaip man atrodo, jau perkopęs populiarumo viršūnę po truputi pereina į klasikinį minimalizmą su sąlyga, kad didžiosios Depresijos ir II pasaulinio karo tematika tampa mėgstami
ausiu maketingistų arkliuku.

Dienos naujiena - taupumas


Pavyzdžiui šiandien garsiame lietuvi
ų verslininkystės žurnale skaičiau tikrai ironišką straipsnelį apie karo metais populiarius buities tobulinimo būdus, dabar tapusius madingais rankdarbiais... Juk šiaip jau neturime laiko virti muilą? O aš rimtai slapta pasvajoju, kad būtų galima gyventi vien iš natūrinių mainų. Na, bet tam tikra prasme. Arba, kad galima taupyti įdomiai, taip, kaip sugalvodavo mamos. Pvz.: pasitrumpinti sijoną ir pasiūti tokį patį tik mažytį sijonėlį savo mergytei. Yra begalė būdų kurti savo kasdienybę, reikia tik netingėti.



Stilingieji 30-ieji

Kadangi visas internetas pilnas lyginamųjų straipsnių, visai čia nerašysiu, kuo aktuali “depresijos” laikų mada. Tiesiog peržvelgsiu, kas žavingo ir įdomaus buvo 1930-ųjų madoje.

Tris
deštuosius galima laikyti riba, nuo kurios buvo nustumtas berniukišas moterų stilius. “Flappers” įvaizdžio ikonos aktorės Louise Brooks era baigėsi ir į sceną išėjo moteriškumas, vilnijantis gundančiomis šilko sukniomis, ryškiomis juosmens ir iškiliomis krūtinės linijomis, seksualiais aukštakulniais ir dailiais raudonais nagais.

Madą diktavo tokios kino deivės kaip Marlene Dietrich ir Ginger Rogers, tačiau prabanga ir spindesys buvo paliktas vakarui. Dienomis ir pasiturinčios damos ėmė vilkėti paprastesnius drabužius, kostiumėlius pasiūtus iš vyriškiems kostiumams būdingų audinių. Griežti ir paprasti drabužiai moterims suteikė daugiau pasitikėjimo savimi. Moteriški kostiumėliai, kaip ir vyriški kostiumai, pabrėžė liemenį, šiek tiek platino pečius.


Kasdienybė nebuvo blanki, nes dieninės suknelės buvo siuvamos iš spalvotų ir raštuotų audinių, taip kompensuojant modelių paprastumą.
Tiek moterys, tiek vyrai dėvėjo skrybėles. Madingos spalvos buvo šviesiai ir tamsiai pilka, ruda, žalia ir alyvinė. Ryškios ir neįprastos spalvos buvo paliktos gangsterių zoot-suit'ams. :)

Be to, kasdienius drabužius pradėta siūti iš medvilnės, kuri iki tol laikyta darbo drabužių audiniu (pvz: džinsai) ir damos įsliuogė į kelnes (Garçon stilius) ir pasirodė ne tik darbe, bet ir laisvalaikiu. Tam, žinoma, “toną davė” Hollywoodas...

Daugiau apie 1930 galima paskaityti čia ir čia.

2009 m. vasario 11 d., trečiadienis

Cirko princesės II

Negalėčiau pasakyti, kad mėgstu miuziklus, bet vieną gražų žiemos vakarą išgirdau ištrauką iš filmo-miuziklo ir niekaip negaliu pamiršt. Misterio X arija iš "Mister X" (1958). Nuostabi muzika, rusų kalba. Ten buvo ir cirko princesė :) Beje, būtent rusų cirkas garsėjo profesionaliausiais bebaimiais akrobatais.

2009 m. vasario 10 d., antradienis

Cirko princesės I

Cirkas yra nuostabus makabriškas vyksmas. Cirke reikia būti arba nebūti, kitaip jis neliečia. Eilinį kartą skraidydama erdvėse radau šią nuotrauką, prie kurios nebuvo parašyta visiškai nieko. Jos žvilgsnis veikia kaip pilnatis... o dar tas botagėlis?

Daug visko apie cirką galima perskaityti čia.