2009 m. vasario 21 d., šeštadienis

Hip Hat arba tiesiog skrybėlės

Pavasarėjantis vėjas man visada primena nupūstas skrybėles. Jeigu kas mate, kai kurios geros skrybėlės turi virvutes su sagute. Tos virvutės būna paslėptos už juostos, kol neprireikia vėjuotą dieną tos virvutės prisisegti prie švarko atlapo. Manau ta sagutė galėjo būti segama į tą dekoratyvinę kilpą klasikinio vyriško švarko atlape. Bet tai juk smulkmenos… Skrybėlės apskritai, jei tinka, yra nuostabus daiktas. Senelis taip ir liko ištikimas skrybėlei visais laikais. Juk elegantiškam ir inteligentiškam vyrui nepridera vaikščiot “vienplaukiam”. Čia grynai jo žodžiais tariant! Labai gerai atsimenu, kaip jeigu eidavom kur nors kartu, jis nukeldavo skrybėlę besisveikindamas. Žavūs tie “smetoniški” skrybėlių dėvėjimo papročiai. Ir, jei neklystu, nukelti priderėdavo tik skrybėlę, kepurės – ne. Dar buvo galima tiesiog pridėti dešinę ranką prie brylio besisveikinant ir linktelėti.

Iš tiesų turputį ieškojau apie skrybėlių dėvėjimo papročius apskritai ir proporcijas. Daug visko galima perskaityti čia. Vieną mažą straipsniuką apie tai, kaip užsidėti skrybėlę truputį paverčiau. Labai “pamokantis”:
  • Skrybėlės negalima užsismaukti žemai ant kaktos ar tiesiog užsivožti ant pakaušio. Juk tai kaliausių stilius! Skrybėlę reikia dėvėti ant tiesiai arba ant šono. Kaip ją užsidėti?
  • Stovėdami priešais veidrodį galvą laikykite tiesiai. Kaire ranka paimkite skrybėlę už brylio priekio, o dešine, už nugarinės pusės.
  • Užsidėkite skrybėlę ant galvos abiem rankom. Dėkitės skrybėlę taip, kad neprispaustumėt kirpčiukų (priešingu atveju ir atrodysite kaip kaliausė – g.p.) Vidinis skrybėlės kraštas turi liestis prie kaktos.
  • Lengvais judesiais (patempdami pirmyn ir atgal) užsimaukite skrybėlę, kad ji būtų prigludus.
  • Pilnaveidžiams rekomenduojama skrybėlę pakreipti į kurį nors šoną link ausies (man tai visada gražu, kai skrybėlė tarsi ne specialiai pasmukus ant šono – g.p.).


Apie fotografiją: "Walker Roberts, 12, Henry Campbell, 14, and Morris Jackson, 13, show off their new "zoot suits" - tuxedos looted from a formalwear shop during the Harlem riot of August 1943."

1 komentaras: